Byggoffer uten bygg

Vi har bestemt å ta opp byggoffer en gang i måneden. Vi er forsåvidt fornøyd med lokalet vi leier og forholdene der, men vi holder til i 2.etg og har noen utfordringer. Vi har ikke noe konkret prosjekt i planene, men vi har øyne og ører åpne. Vi trenger å sette av noen midler for å kunne ha en startkapital når det dukker opp noe interessant for oss. Første lørdag i måneden med start lørdag 6.april så blir det byggoffer. Dette har vært oppe på menighetsmøte tidligere, men på årsmøtet ble det altså endelig bestemt at vi starter med dette. Bless er en misjonsmenighet med ganske store forpliktelser. Mange er avhengig av oss og det vi driver på misjonsfeltene. Derfor er det viktig at den vanlige driften ikke får sviktende inntekt selv om vi nå starter med byggoffer en gang i måneden. Vi gleder oss over veksten i menigheten og alt som skjer og starter derfor dette nye kapittelet i tro til Herren. Be for menigheten vår og be om at vi tar de riktige avgjørelser. Vi kjenner Herren er med og at hans omsorg er over oss alle.

Konto nr: 6105 06 55597 merk gaven “bygg”
Vipps: #32996 merk gaven “bygg”

På bildet bak teksten så ser du Jerusalems mur nær der Nehemias bygget den opp igjen under store prøvelser. Arbeiderne hadde stor pågangsmot og resultatet av deres arbeid ble stående i mange år. La dette være et forbilde for oss.

Vær frimodig og arbeid! (Hag 2:4)

Comments are closed.